KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165004
nr 1616 5004
Martin Emond
(1895-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad, Saxofonist. Olja på pannå, 48x43 cm, yttermått inklusive ram: 61x58 cm
Kondition: spricka/ sprickor
Martin Emond, svensk målare född 1895, död 1965.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 29 april 2024
kl 18:49:15
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.000 kr